Bilgisayar Mühendisliği

Yazılım Mühendisliği : Giriş

Yazılım mühendisliği : Giriş

Yazılım konusunda türkiye yeni yeni bir gelişme oldugunu söyleyesek eksik olmaz. Hackerlık üstüne daha bir cazip gelen ilgi var. Yazılım mühendisliği sadece hackerlık değildir. Bir çok alanla ilgilenir bir dalı kendine proflaştırır sonra diğer dala uğraşır hackerlık ta bu dallardan birisidir. Web tasarım üzerine de gidebilir. Oyun programlama ya da programlama alanında gidebilir. Fakat bu alanlar hakkında normal bir insandan daha bilgili olur. Bir yazılım mühendisinin bilgisayarını bir hacker ele geçirebilir. Fakat yazılım mühendisi bunu takip ederse bulabilir. Yani her şeyden az ama sadece yazılım donanım ya da arduino gibi uğraşları sadece hobidir. Bilgisayar mühendisliği ise bilgisayarla ilgili her şeyi bilmesi gerekir. Ama bilgisayar mühendisleri de donanım basit oldugu için onu pek üniversitelerde ders olarak göremeyebilirsiniz.

Yazılım üzerine gitmekle veya yazılımla uğraşmak isteyen kişiler buraya dikkat edebilir. Yazılım mühendisliği giriş derslerinde ilk olarak sizlerden bir site açmanızı isteyen hocalar olabilir. Bu hocalar size site kaynağı sağlıyorsa candır. Sağlamıyorsa bence size zorluk olmayacağını düşünerek yapabilir. Bir site açarak web tasarımını yapıp bozarak deneme yoluyla öğrenmek en iyisidir. Daha sonra size bir proje verilebilir bu proje diyelim ki oyun yapın getirin denilebilir.

Bunlar zevkli ama zaman alıcı olabilir. Aynı zamanda sizi bekleyen matematik ve fizik var. Gözünüz korkmasın bana göre gündelik az biraz bakmak yeterlidir. Ama bir dereceniz olmasını istemiyorsanız. Hocalar bunlardan daha fazlasını isteyip sizden yapamasanız bile elinizden gelenin en iyisini yapmanız için zorlaştırılıyor. Diyelim ki yazılım mühendisliği bölümüne kaydolacaksınız. Ne yapmalıyım öncelikli olarak okulda üst sınıflara ulaşmaya çalışın. Size en doğru bilgiyi onlar verir şehrin karalanmasına inanmayın nüfusu büyük olan şehirlerde aktivite imkanı çok olur. Nüfusu küçük olan bir şehirde ise kafa dinleme imkanınız olur ders çalışma imkanı gibi her şehrin bir + sı mutlaka vardır bulmak size kalmıştır.

Yazar hakkında

İsmail Acaboga

Üniversite öğrencisiyim araştırma yapmayı seviyorum bulduğumuz bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir site kurmayı planladık. sizlerden desteginizi bekliyorum.Türkçe karakter sıkıntım var bunun için sizlerden özür diliyorum okudugum bölüm gereğince türkçe karakter kullanımını azalttım.

Yorum yapmak ister misin ?