Oyun

Pubg Lite Nedir?

Pubg Lite nedir? Pubg Lite oynayabilmek için minimum sistem gereksinimleri nelerdir?

Pubg Lite Nedir? Mobile ve PC Sürümlerinden Ne Farkı Vardır?

Öncelikle Pubg oyunu yani Playerunknown’s Battlegrounds oyunu 23 Mart 2017 tarihinde çıkacağı söylense de 20 Aralık 2017’de erken erişime açılmıştır. Oyun içerik olarak bir adaya bırakılan yüz kişiden birinin hayatta kalması üzerinedir. Şuan için PC ve Mobile sürümünde 4 adet, Lite sürümünde ise 3 adet harita vardır. Bu haritalardan istediğinizi seçip uçağın geçtiği yere göre istediğiniz bölgeye atlayıp loot yani yağma yapıyorsunuz. Bulduğunuz silah, bomba ve sağlık gereçleri gibi bir çok gereçlerle diğer oyunculara karşı savaş veriyorsunuz. Hem yüz kişinin nerelerden geleceğine dikkat edip hem de gitgide küçülen alanın içinde kalmak için uğraş verdiğiniz bu oyun PC alanında oyunculardan bir miktar yüksek sistem özellikleri istiyordu. Pubg oyununun yapımcıları bu yönde çok gelen taleplerden dolayı oyunun lite sürümünü yayımlama kararı aldı.

Nedir Bu Lite Sürümü?

Lite sürümü çok daha düşük sistem özellikleriyle kaliteli bir oyun sunar. Oyunun özellikleri kısmen benzese de bazı noktalarda farklılık gösterebiliyor. Örneğin bir ateş sesinde ne taraftan ve ne kadar yakından geldiği harita üzerinde bir işaretçi ile gösteriliyor lite sürümünde. Ya da yakınımızdan bir araba geçtiğinde arabanın ne taraftan geçtiği de gösteriliyor. Ama bu tür durumlar PC sürümünde yok ve bu özellikle Mobile sürümüne daha yakınlaştırıyor oyunu. Ama PC özelliklerinden birisi olan yerden manuel olarak eşya toplama, ele alınan silahın boş olması ve ilk olarak manuel şekilde reload yapmamız açısından PC sürümü özellikleri de taşıyor üzerinde.

Pubg Lite ücretsiz ve düşük sistemlere olan uyumluluğu ile çoğu oyuncunun tercih ettiği bir oyun haline gelmiştir hızlıca. Henüz beta sürümü olması nedeniyle üzerinde birçok bug, hata ve eksiklikler vardır. Ama gelecek olan güncellemelerle bunların da azaltılması bekleniyor.

Peki Pubg Lite Oynayabilmek İçin Sistemimizin Nasıl Olması Gerekiyor?

Duyurulması ‘Her Sistemde Oynanabilen Pubg’ olan Lite sürümü elbette ki minimum istekler içeriyor. Bu özelliklere bir göz atalım.

Oyunu en güzel özellikleriyle oynayabilmek ve en yüksek keyifi alabilmek için aşağıda belirteceğim tavsiye edilen sistem gereksinimlerini karşılamanız ya da daha üst düzey bir sisteme sahip olmanız gerekmektedir.

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7/8/10 64 bit
İşlemci: Intel Core i5 2,8 GHz
Bellek: 8 GB
Grafik işlemci: NVIDIA GeForce GTX 6600 veya AMD Radeon HD 7870

Ama tüm bunların yanında oyunu kasmadan, tat kaçırmadan stabil bir şekilde oynatacak olan minimum sistem gereksinimleri ise aşağıdaki gibidir. Bu özelliklerle oyunu akıcı şekilde ve gayet temiz bir biçimde oynayabilirsiniz.

Minimum sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7/8/10 64 bit
İşlemci: Intel Core i3 2,4 GHz
Bellek: 4 GB
Grafik işlemci: Intel HD Graphics 4000
Depolama alanı: 4 GB
DirectX sürümü: DirectX 11

Yazar hakkında

Kyraphus

Yorum yapmak ister misin ?