Bilgisayar Mühendisliği

Programlama Dilleri

Programlama dilleri size iş bulmanızda yardımcı olur.
Merhaba arkadaşlar siz belli bir üniversite okuyup ilerde ne yapabilirim diyorsunuz.

Yazılım üzeri ne belli geliştirmeler yaparken birkaç projenizi github adında sitede paylaşabilirsiniz. Bu size hangi projeleri yaptınız sorusunda gösterebileceğiniz bir belge olabilir. Size iş için tecrübeler sorulabilir. İlk başlangıcınızın tecrübesi olmadığı için tecrübe olarak bunları gösterebilirsiniz. Bunun yanında hangi programlama dilleri işinize yarar sorusuna cevap olarak aşağıdaki yazılarda anlatacağım.

Kac programlama dili var

Kaç tane programlama dilleri var sorusuna takılmayınız. Çünkü size önemli programlama dilleri ile uğraşmanızı öneririm. Hem sürekli geliştiriliyor hem de daha çok işlevi oldugu için meşhurdur. Örnek verecek olursam c programlama dilini mi c++ programlama dili mi diye soracak olursanız ben size c++ derim. Peki benim önerimi sorarsanız. Öncelikli olarak ne yapacağınıza bakar görsel programlama yapmayı planlıyorsanız. c# yada javayı öğrenmeye başlayın. Bu öğrenme başlangıc olarak değil profesyonel bir şekilde öğrenip geliştirmelisiniz. Dedinizki ben web ile ilgilenecem ona html veya css ilgilenmelisiniz. Yani programlama dillerini ne konuda işlevi var ne gibi karları olur ne yapar gibi soruları araştırın kendinize size saracak bir alan seçin.

Sonrası basit yapacağın alanda hangi programlama dilleri aktif kullanılıyor sorusuna cevap arayın. Dili de seçtiniz diyelim. Sırada başlangıç aşaması bence en sıkıcı ve en zevkli olan kısım burası youtube da yada google da size bunların başlangıçını atmanızı sağlıyor. Siz bunu da yaptınız dedik şimdi ise iş sizin hayal gücünüzde ve deneyiminizde bilgileriniz tazeleyip yeni bilgi edinmenizi yardımcı olur. Siz dediniz ki bu kadar zahmetli olursa sıkılırım. Zaten biz burada ilgimiz oldugunu düşünerek yapıyorum merak edenlere yazıyorum. Bilgilerin para ettiği dünyada siz bilgilerinizle para kazancaksanız.

Gün gelir anlarsınız para kazanma sistemini başlarda sadece bilgi edineceğinizi unutmayın hea başlarken bana para lazım diyorsanız buna da küçük çaplı para kazanma yöntemleri var ama hızlı bir şekilde değil belli bir emek harcamanız durumunda kazanırsınız. Yani emek olmadan ekmek yok.

Emek vermeyi sorumluluğu biliyorsanız yapabilirsiniz. Yoksa sadece boş bir çaba olur başlarda olmaz.

Yazar hakkında

İsmail Acaboga

Üniversite öğrencisiyim araştırma yapmayı seviyorum bulduğumuz bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir site kurmayı planladık. sizlerden desteginizi bekliyorum.Türkçe karakter sıkıntım var bunun için sizlerden özür diliyorum okudugum bölüm gereğince türkçe karakter kullanımını azalttım.

Yorum yapmak ister misin ?