Sinema ve TV

Kara Komik Filmler

GORA, Hokkabaz, AROG,  Arif V 216 filmleriyle gişe rekorları kıran Cem Yılmaz, seyircinin karşısına bambaşka bir oluşumla çıkmaya hazırlanıyor. Senaristi ve yönetmeni Cem Yılmaz olan Kara Komik Film’lerin görüntü yönetmeni ise Ahmet Sesigürgil.

Kara Komik Filmler’de seyirci iki film için tek bir bilet alıyor. Altmışar dakikalık bu filmlerden birisi ‘2Arada’, birisi de ‘Kaçamak’. İlk film bittikten sonra bir ara olacak ve diğer film aradan sonra başlayacak. Olay örgüsü birbirinden bağımsız olmasına karşın kişiler ve mekanlar zaman zaman birbirine temas ediyor.

Çekimleri Bodrum ve İstanbul’da geçen ‘Kaçamak’ın oyuncu kadrosu Cem Yılmaz’ın diğer filmlerinden de alışık olduğumuz bir kadro. Zafer Algöz, Necip Memilli, Özkan Uğur ve Cem Yılmaz başrolde yer alıyor.  Nilperi Şahinkaya ve Özkan Uğur’un Londra’da oyunculuk eğitimi alan oğlu Alişan Uğur da filmde yer alan oyuncular arasında. Dört kafadarın detoks kampında yaşadıkları olaylar silsilesini anlatan Kaçamak, serinin komik filmi.

Bu filmin ardından izlenecek ikinci film 2Arada’nın başrollerinde Zafer Algöz, Ozan Güven, Cemre Ebuzziya ve Cem Davran oynuyor. Film arabalı bir vapurda geçiyor. Cem Yılmaz burada Ayzek adında bir çaycıyı canlandırıyor. 2Arada serinin dram yönü ağır basan filmi. Filmde aynı zamanda Uraz Kaygılaroğlu, Bala Atabek, Umut Kurt rol alıyor.

Cem Yılmaz bu seriyi devam ettireceğinin sinyallerini veriyor.

Filmin vizyon tarihi ise birkaç defa ertelendi. Dağıtım şirketi ile sorunlar yaşanmasının ardından vizyon tarihi ertelenen filmin, 2019’un baharında gösterime girmesi bekleniyor.

Yazar hakkında

Kyraphus

Yorum yapmak ister misin ?