Bilgisayar Mühendisliği Eğitim

Arduino Nedir ? Neden Arduino kullanırız ?

Arduino Nedir ? Neden Arduino kullanırız gibi soruları geçiren bir takım soruların cevabını burada bulabilirsiniz.

Arduino Nedir?

İlk olarak Arduino nedir? sorusunun cevabından bahsedelim. Arduino bizim kafamızda bir icat veya şahane fikirleri geliştirmemizi sağlayan kod yardımıyla bize mucitlik yapmayı sağlıyor.

arduino-nedir

Siz şimdi diyeceksiniz ki daha önce yapılmış bir icadı bir makineyi vs. yapamaz mıyız? Arduino belirli kısıtlamalarda birçok şeyi yapabilirsiniz. Bu kısıtlamalar arduino büyük güç isteyen projeleri yapmanızı biraz kısıtlıyor.

Örnek olarak anlatacak olursam; bir kepçe icat edeceksiniz fakat arduino ile bu kepçeyle 5m derinlikte kazarsınız normal bir kepçeyle 500m gibi yani kısacası mucitlik alemine hevesi olan herkese arduinoyu öneririm. Arduinonun kullanılmasında en aktif neden arduino üreticisi arduino ile yapılan herşeyden telif veya herhangi bir bedel istemiyor sadece tek bedel arduino yu satın almak olabilir.Bu telif veya herhangi bedel adına açık kaynaklı lisans deniliyor açık kaynak olması…


Hocaların Zoruyla Arduino Yapanlar; Burası Tam Size Göre

Arduino nedir? Neden üniversitelerin öğrenciyi en çok zorladığı konulardan birisi projelerdir?  Muhakkak bazı hocalar projeler yapılması şartıyla dersten geçmedir. Belirli ödüller verilirken bir yandan da cezaları oluyor. Benim önerim ise isyan etmemeli maddi durumu hiç olmayanların bile alabildiği arduino 30 TL ile 60 TL arası bir fiyatı bulunmaktadır. Benim fikrimi sorarsanız eğer imkanınız varsa hocanın ödev vermesini bile düşünmeden arduinoyu alabilirsiniz. Hocaların bizleri zorunlu olarak yaptırması aslında biraz işimize gelmiyor biliyorum ama işin diğer tarafından bakacak olursanız eğer arduinoyu öğrenmek işinize yarayan birşeyler öğrenmek veya c++ proglama dili mantığıyla yazıldından aslında direk olarak c++ size proglama dili de öğretmekte yardımda bulunuyor.

Arduino Nereden ve Nasıl Almalıyım?

Arduino Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Arduino almak istiyorsanız hiç bir bilginiz yok ise başlangıc paketlerini öneririm. Nerede bulursunuz sorusu ise internet üzerinde bulabilirsiniz ya da bazı elektronik mağazalarda bulabilirsiniz. Arduino alırken nelere dikkat etmeliyim diye sormalısınız her arduino datasheet bölümüne okuyup alabilirsiniz. Bu çok önemli bilgi edinmek için en güzel bilgiyi firmanın sitesinden datasheet bölümüne tıklayıp bulabilirsiniz. Arduino ile yapabileceğiniz şeyler kısıtlı olmamaktadır. Alırken ilk önceliğiniz fiyat olabilir. Abartmadan başka bir sitede 180 lira iken başka site 150 liraya bulabilirsiniz herhangi bir özellik eksiği olmayabilir. Fakat kalite farkına dikkat etmelisiniz.

Bugün arduino nedir ? Arduino alırken nelere dikkat etmeliyim ? gibi sorular üzerinde durduk. Yazmayı unuttuğum veya eksik, yanlış bulduğunu biyeri gönüş rahatlığıyla dile getirebilirsiniz.

Sormak istediğiniz soruları iletişim sekmesinden veya yorum olarak iletebilirsiniz.

Yazar hakkında

İsmail Acaboga

Üniversite öğrencisiyim araştırma yapmayı seviyorum bulduğumuz bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir site kurmayı planladık. sizlerden desteginizi bekliyorum.Türkçe karakter sıkıntım var bunun için sizlerden özür diliyorum okudugum bölüm gereğince türkçe karakter kullanımını azalttım.

Yorum yapmak ister misin ?